slo- pro- ana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
slo- pro- ana

pomen tega foruma je spodbuda in druženje oz. tekmovanje vseh bulimičnih, anorexsičnih in kompulzivnih prenajedcev...


You are not connected. Please login or register

Standardni naslov, pomagajte mi prosim :(

5 posters

Go down  Sporočilo [Stran 1 od 1]

1Standardni naslov, pomagajte mi prosim :( Empty Standardni naslov, pomagajte mi prosim :( Čet Dec 06, 2012 1:48 pm

muffin.top



Ejla punce, sem čisto nova tle, tudi z bruhanjem in stradanjem nimam ravno izkušenj :/
ugl. stara sem 18 let, visoka 167 cm težka sm pa groznih 65 kg :'(
če kdo to bere se vrjetno zgraža kako sem se lahko tako zapustila in še sama nevem kako je bilo to možno.. vedno sem bila bolj mišičasta nikoli pa prav debela kot sm zdej in to me ubija.. prosim vas prišla bi rada za začetek usaj na 60kg, kr to ni več normalno Sad
ugl. gibam se precej - veliko tečem, 3x na teden imam 2 ure zumbe, ogromno rolam in ob vikendih hodim v fitnes.. Kar se pa hrane tiče je tako, pri normalnih obrokih pojem malo ker sem hitro sita, se mi pa fulkrat dogaja da hodim v kuhinjo zaradi dougčasa in išem hrano da si neki zbašem u gobec. nevem zakaj to počnem ampak enostavno nemorem se ustavit.
prosim vas, če mi je katera pripravljena pomagat, oziroma me terat da se spravim u red bi ji bla nepopisno hvaležna Smile

p.s.: glede na to da se še nisem nikoli prisilla v bruhanje, me zanima kako to gre, pač prsti u usta in to je to?

JessyJ

JessyJ

Če želiš greva lahko skupaj na kakšno dieto...in spraviva 5 kil v tednu dol...dam ti cifro pa si skupaj določva kdaj in kaj jeva.

tottaly_tot

tottaly_tot

Če ješ zaradi dolgčasa - naslednjič, ko greš v kuhinjo, hrano samo prežveči, nato pa pljuni ven in splakni usta! Nekaj kalorij sicer vseeno vneseš v telo, ampak sigurno manj kot bi drugače! Pa tudi hitro se ti zagravža in se odvadiš ter dobiš večjo kontrolo - ne ješ več iz dolgčasa. Meni je pomagalo! Smile

beckhamova

beckhamova

Evo mene Smile veteranka v eating disorder
pa še priporočila bi se za moderatorko Cool

Draga moja nasvetov je veliko...sama sem imela (in imam še vedno) podobne boje sama s sabo in lastno kontrolo.

Za začetek ti svetujem(in kot vidim,da si dobro zaštartala) čimveč gibanja ti.cardio aktivnosti,ker to kuri največ maščob.
Torej,vsepovsod se odpravljaj peš...čisto zares. Hodi čimveč čez dan. Zraven vsega kaj že delaš to ti je ful bonus in vzpodbuja zmanjševanje oblog (tudi mišice ti rahlo uplahnejo in dobiš videz malo manj bulky,ne vem kak naj se izrazim-slovenska terminologija na tem področju mi ne leži,ker sem največ časa prebila na proana site v angleščini Cool napihnjena,oz.čokata,ne vem kak naj rečem drugače.)

Hrano zmanjšaš na minimum,naj ti ne kruli v želodcu,torej večkrat po malem jej,jogurti,poglej,da imajo malo OH,je bolj pomembno kot maščoba v njih,skute,od sadja najboljša jabolka,zelenjavo skoraj vso lahko,tuno v vodi,meso na teflonu,ovseni kosmiči navadni(imaš v Lidlu za 500 g daš 0.50 E) za zajtrk lahko poješ okrog 30-40 gramov ,jaz ponavadi dam v mikrovalovno pečico skupaj z vodo na minuto in dvajset,zraven cimet(pospeši izgorevanje maščobe ter vpliva na znižanje GI-kar je pomembno za hujšanje) in pol naribanega jabolka,za okus lahko dodaš malo mleka( 0.9 mm-navadnega,ali sojinega oz mandljevega brez dodatkov) in sis sita za 3 ure najmanj,vneseš pa minimalno kalorij.

Pij hektolitre vode po požirkih,pomaga ti zapolnit želodec...če ti je dolgočasna in ogabna,dodaj malo limoninega soka
In tak kot ti je punca pred mano napisala,ko si v kuhinji,če se ti kaj zlušta malo pojej,oz.prežvekaj pa pljuni ven i izperi usta z vodo. Boljše je kot prejedanje in bruhanje,ker ti slabo vpliva na zobe,potem pa nenehno dražiš trebušno slinavko,in če ne dela pravilno,ti si defacto nagnjen k nabiranju kilogramov,a i resnično ne izbruhaš vse užite hrane ker ti prebava ter razgradnja večine OH se začne že v ustih in na poti do želodca...
No,da ne tvezim za danes več...imam še jaz tega poln rokav...sicer pa vem itak,da bi bila lahko zaradi tega javno linčana,kar mi pravzaprav gladko dol visi,ker že 15 let imam status ED bolnika in vem kako se večina vas počuti ter kaj si v resnici želi...

Pa še moj najljubši citat Kate Moss

" Nothing tastes as good as thin feels "

fatjessica4



hej:D jst si tut želim shujšat:)
velika sm 164 cm in sm res debela, tehtam 68 kg ... največ do zdej,eno poletje mi je uspel shujšat na 52 sam so me pol doma dobil in sm mogla nazaj začet jest in pol se nikakor nism mogla nazaj hujšat spraut. nevem kako začet in bi prosla da mi pomagate z nasveti in podpporo. če katera želi se lahko dopisujeva:D

Sponsored content



Nazaj na vrh  Sporočilo [Stran 1 od 1]

Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu